-
Year model:2025
-
Category:Road and snow machines
-
Sub type:Snow throwers
-
Power type:Normal
-
Reg. No.:74131062
- New:
03.12.2025 (24H)
Rammy Snowblower 120 ATV EC on kevyt, kompakti ja tehokas lumilinko, joka muuttaa mönkijästä monipuolisen ja kätevän välineen lumitöihin. Lumilinko on suunniteltu niin pienille pihoille ja pihojen teille kuin pidemmille pihatien pätkille ja piha‑alueille — se pitää lumet hallinnassa nopeasti ja vaivattomasti.
Snowblowerin oma moottori ja sähköinen kauko‑ohjaus tekevät käytöstä helppoa, ja laite toimii niin kevyessä kuin märässäkin lumessa. Säädettävän runkorakenteen ansiosta lumilinko sopii lähes kaikkiin 4×4‑mönkijöihin, ja asennus onnistuu nopeasti keskiasennussarjaan tai tarvittaessa lisäkiinnikkeillä.
Tämä lumilinko on erinomainen valinta, jos haluat yhdistää mönkijän ketteryyden ja lumenpoiston tehokkuuden — yksi laite riittää niin pihan, talousalueen kuin pihatienkin auraamiseen.
Rammy Snowblower 120 ATV on ketterä ja tehokas lumilinko mönkijään. Sillä teet lumityöt kertaheitolla. Lumilinko sopii niin pienille pihoille, kuin pitkälle pihatielle. Rammy mönkijän lumilinko on kevyt ja pienikokoinen, joten mönkijäsi ketteryys ja maastokelpoisuus säilyvät hyvänä. Lumilinko toimii myös märässä lumessa. Lumilingossa on oma moottori.
Säädettävän rungon avulla lumilinko sopii lähes kaikkiin 4×4 mönkijöihin. Jos puskulevyn KESKIASENNUSSARJA on mönkijäsi pohjassa, Rammy sopii nykyisiin kiinnikkeisiin. Jos tarvitset ne (ei sisälly vakio toimitukseen), meiltä löytyy, katso tästä KESKIASENNUSSARJOJA.
Lumilingon saa kiinnitettyä myös LUKKO KOUKULLA 16-19-20 mm. (lisävaruste).
Työleveys noin 118 cm
Syöttöaukon korkeus noin 55 cm
Lumenheittoetäisyys: 1–10 m (heittoputken kierrosnopeus ja kulma säädettävissä)
Toimii myös märässä lumessa
Moottori: talviluokitus, 306 cm³ 4‑tahtinen
Vääntömomentti noin 20 Nm
Polttoainetankin koko 3 litraa
Polttoaineenkulutus noin 1–2 l/h
Käynnistys: kevennetty käsikäynnistys + sähköstartti (230 V)
Paino: lumilinko ~100 kg, apulaiterunko ~20 kg
Helppo kiinnitys mönkijään keskiasennussarjalla tai vaihtoehtoisilla lukkokiinnikkeillä
Nosto/lasku mönkijän vinssillä
Sähköinen kauko‑ohjain 3‑toimisella hallinnalla (virtakytkin, heittoputken käännös, heittoputken pään säätö)
Vakiovarusteina apulaiterunko, säädettävät sukset, kauko‑ohjain, kiinnikkeet sekä vaihdettava terälevy ja jäänpoistotyökalu
Meiltä myös edulliset rahoitukset ja kuljetukset ympäri Suomen, kysy lisää!
Contact
Sending message
Message sent
Seller will answer to you soon.
-
-
Juuso Loukko Myyjä
- Show more
Latest articles
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna
