-
Category:Loading and digging
-
Sub type:Multipurpose loaders
-
Engine size:5.0 l
-
Drive type:Four wheel
-
Hours of use:1 101 h
-
Power type:Diesel
-
Reg. No.:Not registered
- New:
(24H)
Tästä soiva peli seuraavalle jäänyt meillä pihaan seisomaan mistä syystä laitetaan myyntiin.
Moottori juuri ilmattu lähtee nätisti käymään ja nostolaite myös pelaa. Moottorina volvon vapaasti hengittävä kuutos kone. Mukaan tulee ostajan niin halutessa myös kauha.
Ollut työkäytössä viimeksi 2 vuotta sitten jolloin todettu että vesipumppu vaatisi vaihdoin ja sen jälkeen jäänyt seisomaan.
Havaittuja vikoja:
Toinen akuista paisunut seisonnan aikana mistä syystä kuvissakin näkyy vain yksi akku tullaan vaihtamaan kun saa aikaiseksi. Vasemman puoleinen eturengas vaatisi paikkauksen purkaa paineet parin päivän seisoskelun jälkeen. Sammuttajan vipu vaatisi herkistelyä tällä hetkellä täytyy nousta hytistä ja sammuttaa kone moottorin kyljessä olevasta vaijerista, todennäköisesti käytön puutteesta jumiutunut paikoilleen.
Laitettu käymään startilta, mittaristoon syttyy valot ja vilkut sekä räikkä toimii, ei lähdetty selvittämään mistä syystä ei starttaa suoraan avaimesta, osaavalle pikku juttu näissä sähköt ja tekniikka on aika yksinkertaista.
Lisätietoa saa soittamalla tai viestillä: +358449758518
Ostaja hoitaa koneelle kuljetuksen, pystyy liikkumaan lyhyitä matkoja esim. lavetille mutta entisen vesipumpun takia tällä ei usean tunnin urakkaa tässä kunnossa kannata lähteä suorittamaan.
Etua - saat yhdellä hakemuksella useita lainatarjouksia
- Kotimainen Etua kilpailuttaa pankit ja muut lainanmyöntäjät maksutta
- Ei vakuuksia tai takaajia
- Luottopäätös heti
- Vertaile ja valitse paras tarjous
- Erinomainen asiakastyytyväisyys
Qred - Lainan hakeminen on yksinkertaista ja helppoa.
- Yrityslainaa 5000 - 500 000 €
- Ei sitovaa laina-aikaa (1-36kk)
- Ei korkoa, vain kuukausikulu
- Henkilökohtainen palvelu
Send message to seller
Sending message
Message sent
Seller will answer to you soon.
You will find all conversations between you and private sellers in
Alma Mobility messaging service
Latest articles
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna





