-
Year model:1986
-
Category:Tractors
-
Engine size:3.6 l
-
Drive type:Rear wheel
-
Power type:Diesel
-
Reg. No.:Not registered
- New:
(24H)
Noniin, kokeillaas. Veikkaan ettei toista vastaavaa vastaan tule. Tästä meidän tilalla uudesta asti palvellut setka. Tullut uutena siis -86 taloon. Oli vuoteen 2019 aikalailla original kuntoinen mutta sitten aloin fiksailemaan ja päivittelemään konetta. Alla listaan isoimmat remontit ja uudistukset:
-Moottori tehty uusiks syöttöpumppua myöten ~2021, suuttimet samalla
-Nopeutetu banjoista, kulkee nuilla maltillisilla kierroksilla n. 43km/h
-Hydrauliikka päivitetty, eli kannen alle laitettu 7340 osat hallintaventtiiliä myöten. Samalla lisätty lisälohko, eli 3x2 toimista lohkoa löytyy+vapaapaluu
-nopeutuksen yhteydessä jarrut ja kaikki stefat vaihdettu.
-taakse vaihdettu 34 vanteet joilla 460/85R34 alliancen vyörenkaat, eteen vanteinee päivineen 11.00-16. Renkaan kuin uudet takana, edessä pintaa n. 60%
- ohjaus muutettu orbitroliks, eli on kevyt ja tarkka pyöritellä.
-siirtäjäsarja vaihettu laatikkoon.
Paljon myös kaikkea pientä tehty, alennusvaihdestarttia, lisätyövaloja yms. Koko kone melkein läpikäytynä. Ja kaikki toimii. Varmasti huolettomia työhetkiä tiedossa. Paljon kyllä jää kertomatta mutta vastailen kysymyksiin mielellään. Ja sitten kun joku kummiskin vaihtoa kysyy niin vaihtoa voin miettiä ja tietty välirahaa ois saatava, mutta VM 300 takalanaan joko jh1 tai jh2 malliin. Oltava kummiski vähintää levyn kääntö sylkyllä. Isoa lumilinkoa tai eurosovitteella olevaa pientä nivelauraa saa kans vaihdossa tyrkyttää. Ei ole pakkomyynnissä mutta tosiostajan kanssa voidaan vähän viilata. Lisäkuvia saa esim whatsapp ja yritän tänne laittaa kanssa vaan nyt ei suostunut lataamaan enempää.. Mikäli en kerkeä puheluun vastata, laita viestiä perään niin soitan takaisin. Kone on rekisterissä ja tieliikenteessä, kilpi irrallaan hytissä. HUOM. Maskissa olevat neliskanttiset umpiot ja hytin etuosassa olevat kanttiumpiot vaihtuu alkuperäisiin pyöreisiin ennen myyntiä! Sami/0466369736.
Etua - saat yhdellä hakemuksella useita lainatarjouksia
- Kotimainen Etua kilpailuttaa pankit ja muut lainanmyöntäjät maksutta
- Ei vakuuksia tai takaajia
- Luottopäätös heti
- Vertaile ja valitse paras tarjous
- Erinomainen asiakastyytyväisyys
Lainasumma alkaen 500e ja ylärajaa ei ole!
- Rahoitamme kaikki ajoneuvot
- Lisäturva palvelut ja tarkastukset kohteisiin
- Nopeat päätökset
- Ystävällinen ja reipas palvelu
- Rekisteröimme, maksamme ja vakuutamme puolestasi kaikki kaupat
- Kaikki sähköistä ja helppoa
Leasing
Send message to seller
Sending message
Message sent
Seller will answer to you soon.
You will find all conversations between you and private sellers in
Alma Ajo messaging service
Latest articles
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna