-
Osasto:Traktorin varaosat ja lisävarusteet
-
Korimalli:Traktorin istuimet, traktorin akut, perälevyt ja muut
-
Takuu:12 kk
-
Käyttövoima:Ei ilmoitettu
-
Rekisterinumero:Ei rekisterissä
- Päivitetty:
09.05.2025
ISOBUS-joystick tekee työskentelystä tehokkaampaa ja helppokäyttöisempää fyysisten painikkeiden avulla. AUX-N-standardin mukainen ohjain on yhteensopiva kaikkien ISOBUS-järjestelmien kanssa ja tarjoaa selkeän tavan ohjata työlaitteita suoraan traktorin ohjaamosta käsin.
Joystickin painikkeet voidaan ohjelmoida juuri niille toiminnoille, joita työssä tarvitaan: esimerkiksi työlaitteen käynnistys tai pysäytys, kasvinsuojeluruiskun lohkojen manuaalinen sulku ja avaus oikeassa järjestyksessä, hydrauliikkatoimintojen hallinta kuten muokkaimen nosto ja lasku tai kyntöauran kääntö.
Knoppitieto:
ISOBUS-työlaitteet eivät useinkaan tarvitse traktorilta kuin meno- ja paluulinjan tai LS-hydrauliikan. Vaikka työlaitteessa olisi useita toimintoja, ei traktorin hydrauliikkakapasiteetti yleensä ole este. Hydrauliikkaa ohjataan työlaitteen sähköventtiileillä, joita puolestaan ohjaa työlaitteeseen asennettu ISOBUS-ohjain. Käskyt tulevat ISOBUS-päätteestä, joka on yleensä kosketusnäyttö. Tämän rinnalle voidaan AUX-N-liitännän kautta liittää fyysinen ohjain, kuten joystick.
Jos traktorissasi ei vielä ole ISOBUS-ohjainta, mutta harkitset ISOBUS-työlaitteen hankintaa, tutustu Jaltestin jälkiasennettavaan i-Connect-ratkaisuun. Mikäli traktorissasi on jo osittainen ISOBUS-valmius, voimme toimittaa myös pelkän i-Connect In-Cab -ratkaisun.
Ota yhteyttä:
Miska Ullvén - 050 488 4488
Ota yhteyttä
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
-
Miska Ullven Myynti
- Näytä lisää
Uusimmat artikkelit
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-