-
Osasto:Pientraktorit, kiinteistötraktorit ja taajamakoneet
-
Vetotapa:Takaveto
-
Käyttövoima:Diesel
-
Katsastettu:Ei
-
Rekisterinumero:Ei rekisterissä
- Uusi:
15.09.2026 (24H)
Ei ollutkaan omaan käyttöön passeli kampe joten tarpeettomana myyntiin. Lähtee nätisti käyntiin. Liikkuu molempiin suuntiin ja rattia kahdella kädellä vääntämällä myös kääntyilee jämäkästi. Eli ei ole ohjaustehostinta.
Hydrauliikka toimii myös. Lohkolämmitin testattu talvella, eli silloin oli vielä kunnossa.
Ollut itsellä todella vähällä käytöllä. Sen verran selvitellyt vikoja ja ominaisuuksia että etuvedon kardaani edellisellä omistajalla ilmeisesti mennyt poikki ajossa? Etuperän puolelta omasta mielestä kardaanin boorit näyttäisi olevan reiästä katsottuna ehyet ja ristinivel on jakolaatikon puolella vielä paikallaan ja kilkattaa iloisesti tietyillä pykälillä. Eli vaikka alkujaan nelikkona valmistettu niin tällä hetkellä takavetoisena myyntiin! Uskoakseni tuosta saa vielä nelivetoisen tehtyä pienellä vaivalla mikäli sopiva akseli löytyy mutta en mene siitä kuitenkaan takuuseen.
Katkaisinpaneelissa joku virransyöttöhäiriö, eli valot ja vilkut eivät kaikki pelitä. En ole sen tarkemmin tutkinut. Startti ja laturi kuitenkin toimivat.
Paikallaanolevat nurmirenkaat luultavasti menevät vielä vähän aikaa pihakäytössä. Yksi oli tyhjäntynyt talven aikana. Lumitöistä tuolla kamppeella ei kokemuksia mutta varmasti vähintään kettingit kannattaa asentaa noille renkaille.
Moottorin puolella öljyt ja suodatin kannattaa vaihtaa ja ei varmasti ole turha homma jos venttiilit säätää samalla. Omaan korvaan pientä nakutusta havaittavissa, saattaa tosin vanhat öljytkin vaikuttaa asiaan.
Hihnat myös vaihtokunnossa.
Etunostolaitteessa suurinpiirtein reikiin sopivat pultit työkonetappien tilalla tällä hetkellä.
Päivittelen illmoitukseen jos muistuu vielä jotain mieleen.
Harjakone sisältyy kauppaan, en ole testannut sen kummemmin toimivuutta.
Härveli ei ole rekisterissä ja uskoakseni sitä ei siihen ihan helposti enää saisikaan.
Hintapyyntö 4000€ tässä kunnossa. Tarjota toki saa mutta mieluusti jos ensin tutustuu kuitenkin tuotteeseen tarkemmin.
Etua - saat yhdellä hakemuksella useita lainatarjouksia
- Kotimainen Etua kilpailuttaa pankit ja muut lainanmyöntäjät maksutta
- Ei vakuuksia tai takaajia
- Luottopäätös heti
- Vertaile ja valitse paras tarjous
- Erinomainen asiakastyytyväisyys
Lähetä viesti ilmoittajalle
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
Jatkossa kaikki yksityisten ilmoittajien kanssa käymäsi keskustelut löydät
Alma Mobility -viestipalvelusta
Uusimmat artikkelit
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna
















