Kuopio, Pohjois-Savo
Mercedes-Benz Sprinter 519cdi
V6 Hopea kuljetuskalusto
-
Vuosimalli:2012
-
Osasto:Linja-auto
-
Korimalli:Minibussit
-
Vetotapa:Takaveto
-
Mittarilukema:460 000 km
-
Käyttövoima:Diesel
-
Katsastettu:7-2025
-
Rekisterinumero:SUY479
-
Omistajien määrä:2
- Uusi:
11.12.2025 (72H)
ABS-jarrut, Airbag, Automaattivaihteet / Portaaton vaihteisto, Ilmastointi: Manuaalinen, Jousitettu etuakseli, Kahdet renkaat, Keskuslukitus: Kaukosäätöinen, Käynnistyksenesto, Lohkolämmitin, Luistonesto, Nahkasisusta, Ohjaustehostin, Penkinlämmittimet, Polttoainelämmitin, Stereot, Sumuvalot, Sähkökäyttöiset ikkunat, Sähköpeilit, Turbo, Vakionopeudensäädin, Xenon valot
Teho: 140 Kw / 190 Hv, Kytkentätapa: Ei ilmoitettu, Päästöluokitus: Euro 5, Vaihteisto: Automaatti
Hyvä työkalu, hämärällä vielä vaikka tilausajoon. Laitettu isosti, katsastettu syksyllä.
Uusittu turbo, hehkut raskone, laatikon ohjainlaite, öljyt, suodatin, läpivienti jne Siekkisellä.
Toimii hyvin, vetää nätisti. Polttoainetta vie runsaasti kuten kunnon V6:n kuuluukin. Luottopeli ollut, myydään sopimusten päättymisen vuoksi.
Viat: ruostetta, sukellusvene palaa (hehkujen ohjainlaite/johdot) jarrujen merkkivalo palaa vaikka kaikki palat/tunnistinjohdot uusittu. Kylkivaloista herjaa kun vaihdettu ledit. Webasto ei lähde päälle (aivot sökönä) lämpöä riittää kyllä moottorin ansiosta kovallakin kelillä.
Myyjä
Myyty Nettikoneen kautta
Myyty Nettikoneen kautta
Nettikone.com ei ota vastuuta myyjän antamien tietojen paikkansapitävyydestä. Ilmoitetuissa tiedoissa saattaa olla myös tahattomia puutteita tai virheitä. Tieto on siis sitova vasta kun myyjä on sen pyynnöstäsi vahvistanut.
Uusimmat artikkelit
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna
koneporssi
Uutiset11.12.2025
11.12.2025