-
Vuosimalli:2025
-
Osasto:Tie- ja lumikoneet
-
Korimalli:Lumilingot
-
Käyttövoima:Bensiini
-
Rekisterinumero:74131313
- Uusi:
04.12.2025 (24H)
Rammy Snow Thrower ST30 ATV on lumiauraan liitettävä lumilinko, joka tuo aivan uuden tason lumenpoistoon. Se on suunniteltu tilanteisiin, joissa perinteinen auraus ei enää riitä – esimerkiksi korkeiden lumikasojen, ahtaiden pihojen ja reunojen siistimiseen. Lumilinko heittää lumen tehokkaasti sivuun tai kauemmas kulkuväyliltä, jolloin lumikasat eivät kasva ja työskentely pysyy siistinä.
ST30 kiinnitetään suoraan mönkijän auraan, jolloin erillistä etukiinnitteistä lumilinkoa ei tarvita. Tämä tekee laitteesta kustannustehokkaan ja tilaa säästävän ratkaisun. Oma moottori huolehtii lumen syötöstä ja heitosta, eikä rasita mönkijää. Kompakti rakenne ja helppo käyttö tekevät Rammy Snow Thrower ST30:stä erinomaisen apuvälineen pihatöihin, ammattikäyttöön ja vaativiin talviolosuhteisiin.
Rammy Snow Thrower ST30 ATV on mönkijän auraan liitettävä lumilinko, joka tarjoaa ketterän ja tehokkaan ratkaisun lumenpoistoon. Sen avulla lumityöt hoituvat nopeasti ja vaivattomasti ilman, että lumipenkat pääsevät muodostumaan esteeksi talven aikana. Lumilinko heittää lumen jopa 15 metrin päähän, jolloin piha- ja tiealueet pysyvät avoimina ja siisteinä.
Laite sopii suoraan Rammy-auraan ja on varustettu 306 cm³ Briggs & Stratton -talvimoottorilla sähköstartilla, mikä takaa helpon käynnistyksen ja luotettavan toiminnan myös kylmissä olosuhteissa. Lisäksi sähkötoiminen, kauko-ohjattava ja 160 astetta kääntyvä lumenheittoputki mahdollistaa lumen suuntaamisen tarkasti kuljettajan paikalta, tehden työskentelystä sujuvaa ja tehokasta.
Käyttökohde: ATV-mönkijät, auraan liitettävä
Kiinnitys: mönkijän lumiauraan
Toimintaperiaate: lumen keruu auralla, siirto linkoon ja heitto sivulle
Käyttötarkoitus: lumikasojen poisto ja siirto
Moottori: 4-tahtinen bensiinikäyttöinen talvimoottori
Käynnistys: käsikäynnistys
Lumenheitto: sivulle ohjattu
Soveltuu: kevyelle ja raskaalle lumelle
Rakenne: kompakti ja vankka teräsrakenne
Etu: vähentää lumen kasaantumista aurattaville alueille
Käyttö: piha-alueet, pihatiet, kiinteistöt ja ammattikäyttö
Meiltä myös edulliset rahoitukset ja kuljetukset ympäri Suomen, kysy lisää!
Ota yhteyttä
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
-
Jimmy Ratus
-
-
Tuomas Plosila
-
Juuso Loukko Kauppias
-
Juji Loukko Kauppias
-
Jimmy Ratus Maatalouskonemyyjä
-
Hannu Loukko Maatalouskonemyyjä
- Näytä lisää
Uusimmat artikkelit
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna
