-
Vuosimalli:2025
-
Osasto:Ruohonleikkurit
-
Korimalli:Ajettavat ruohonleikkurit ja päältäajettavat ruohonleikkurit
-
Moottorin tilavuus:0.6 l
-
Vetotapa:Takaveto
-
Takuu:24 kk
-
Käyttövoima:Bensiini
-
Toimistomaksu:50 €
-
Rekisterinumero:Ei rekisterissä
Estate 7102 W -puutarhatraktori on tehokas ja erittäin tuottava päältäajettava ajoleikkuri. Tehty puutarhureille, jotka etsivät nopeaa ja tehokasta tapaa suoriutua laaja-alaisista tai erilaista ruohoa sisältävistä nurmialueista. Voimanlähteenä on kaksisylinterinen 635 cc ST 650 Twin -moottori, minkä ansiosta nautit korkeasta suorituskyvystä vähemmällä tärinällä sekä vähentyneestä polttoaineen kulutuksesta.
Leveän 102 cm leikkuulaitteen ja kahden synkronoidun terän (joiden ansiosta leikkuukannen alapuolen ilman virtaus on optimaalinen) ansiosta tämä ajoleikkuri suoriutuu laajoistakin alueista nopeasti ja kykenee keräämään pitkän ja tamppaantuneen ruohon ilman että leikkuumenetelmä pitäisi vaihtaa sivullepuhallukseen.
Tilavan 300-litran keruusäiliön ansiosta säiliön tyhjennyskertoja on vähemmän ja harvemmin. Silppuavan leikkuun mahdollistavan, lisävarusteena saatavan Multiclip-tulpan ansiosta voit leikata myös sitä aikaa, jota käytät leikkaamiseen.
Estate 7102 W -traktori on varustettu 6-LED-monitoiminäytöllä, joka näyttää kaikki tärkeimmät työparametrit.
Estate 7102 W on erittäin helposti hallittava. Poljintoiminen hydrostaattivaihteisto mahdollistaa portaattoman, tasaisin nopeuden säädön eteen ja taakse, minkä ansiosta puutarhatraktoria on helppo ohjata esteidenkin keskellä.
Tässä päältäajettavassa ajoleikkurissa on seitsemän esiasennettua leikkuukorkeutta, mitkä auttavat suoriutumaan eri ruohon korkeuksista. Leikkuukorkeutta säädetään ihanteelliseen paikkaan asennetusta vivusta, säätövara 30-90 mm.
Suunnittelussa on erityisesti otettu huomioon käyttömukavuus. Estate 7102 W -puutarhatraktorissa on soft grip -pinnoitteinen Premium STIGA ohjauspyörä, säädettävä Comfort Plus -mukavuusistuin sekä vaivaton sähkömagneettinen leikkuulaitteen kytkentä. Silppuavan leikkuun mahdollistava Multiclip-tulppa, vetokoukku ja akkulaturi myydään erikseen.
¨
Vaihdossa mönkijät, moottoripyörät, venepaketit sekä henkilö- ja pakettiautot.
Rahoitus alkaen 0 % korolla, maksuvaihtoehdot 12-144 kk, rahoitettava osuus max. 20 000 €.
Kotiintoimitus mahdollinen.
Tervetuloa palveltavaksi!
Ota yhteyttä
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
-
Pasi Mikkonen Konemyynti ja osto
-
Tuomo Kanninen Konemyynti
- Näytä lisää
Uusimmat artikkelit
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-