-
Osasto:Traktorit
-
Moottorin tilavuus:4.2 l
-
Vetotapa:Takaveto
-
Käyttötunnit:11 000 h
-
Käyttövoima:Diesel
-
Rekisterinumero:530-SAB
- Päivitetty:
19.05.2026 (24H)
Muuton tieltä myyntiin laittoa kaipaileva valmetti. Soitellen kerron mielelläni vehkeestä lisää, koitan tähän kuitenkin saada kertoiltua mitä muistan. Itse en ole vehjettä laitellut, mutta tällaisenaan on ollut käytössä.
Vaatii täyden huollon, kaikki öljyt jne ja joitakin paikkoja on mihin vaatisi vähän tiivisteiden vaihtoa. Jarrut vaatii myös katsantaa, mutta toimii. Ilmata pitäisi.
Edellinen tekijä on vetänyt vähän epämääräisiä sähköjä, suurinpiirtein osaan kertoa mikä ajatus on ollut. Ollut meillä käytössä hevostallilla paalien siirrossa ja paskan ajo hommissa jokusen vuoden.
Alle vuoden sisään laitettu startti ja laturi, myöskin ilmeisesti hydraulipuolelle laitettu pumppu (näkyy kuvissa) viime vuosina, tarkkaa hetkeä en muista. Polttoaineelle lisäpumppu.
Tällä hetkellä akku sökö, ei lähde käyntiin. Tarkoituksena kuitenkin jumpata käymään että saadaan ainakin käynti video aikaiseksi. Startti pyörittää kyllä, nyt kuvasta poiketen vaihdettu myös uudet kaapelit akulle. Eli mahdollisesti on nyt vain akku, tai sitten startti porsinut.
Etukuormaaja ja takahydrauliikka toimii. Kaikki kuvissa olevat matkaan samaan rahaan, kärry, pikkupaalain, piikit jne.
Soittele tai lajittele viestiä niin kertoilen lisää. Itselle jää tarpeettomaksi eikä aika riitä huoltamiseen ja touhuamisrrn kiireisen arjen ja muuton kanssa. Armeijan vanha peli, 11000h käyttö tuntia tai ainakin melko lähellä sitä ollaan, toki tarkastelen vielä.
0406825863 / Rosa
Etua - saat yhdellä hakemuksella useita lainatarjouksia
- Kotimainen Etua kilpailuttaa pankit ja muut lainanmyöntäjät maksutta
- Ei vakuuksia tai takaajia
- Luottopäätös heti
- Vertaile ja valitse paras tarjous
- Erinomainen asiakastyytyväisyys
Lähetä viesti ilmoittajalle
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
Jatkossa kaikki yksityisten ilmoittajien kanssa käymäsi keskustelut löydät
Alma Mobility -viestipalvelusta
Uusimmat artikkelit
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna