-
Vuosimalli:1980
-
Osasto:Traktorit
-
Moottorin tilavuus:3.6 l
-
Vetotapa:Neliveto
-
Käyttövoima:Diesel
-
Rekisterinumero:Ei rekisterissä
- Uusi:
(24H)
Kyllä se on vaan myönnettävä että harrasteita on liikaa joten siinäpä ois sievä kaivuri uutta kotia vailla.
Toimiva kampe mutta toki laittoakin löytyy. (lähinnä traktorista käyttöjarrut, sähköt, korjaamista lattioissa ja oven saranoissa ym)
Pyöränkotelot pellitetty viime kesänä ja maalattu, hiekkapuhallutettu ja maalautettu vanteet ja asennettu uuet ristikudosrenkaat uusilla sisuskumeilla.
Kaksitoiminen etukuormain yhdellä käyttövivulla johon nostosylinterien tiivisteet ja osa letkuista uusittu. Vilan pikakiinnike melkein valmiina, lumikauha ja sorakauha mukaan.
Runkosovitteissa Kurpan konepajan valmistama maatilakaivuri omalla hydraulipumpulla. (pitkälle sama kuin esa 2000 mutta uudempi) johon osa letkutuksista ja yhden sylinterin tiivisteet uusittu. Tämä on siis konepajan valmistamissa tuppisovitteissa joten ei oo mikään vetovarsissa huojuja ja tukijaloilla saa vaivatta painettua takapyörät ilmaan niin ei karkaile.
Voin puolivakavissaan harkita traktorin myymistä esim mehtäaihioksikin ilman kuormaimia tai pelkän maatilakaivurin erottamista mutta tässäpä ois kerrankin nosto- ja kaivuuapua samassa paketissa.
Etua - saat yhdellä hakemuksella useita lainatarjouksia
- Kotimainen Etua kilpailuttaa pankit ja muut lainanmyöntäjät maksutta
- Ei vakuuksia tai takaajia
- Luottopäätös heti
- Vertaile ja valitse paras tarjous
- Erinomainen asiakastyytyväisyys
Qred - Lainan hakeminen on yksinkertaista ja helppoa.
- Yrityslainaa 5000 - 500 000 €
- Ei sitovaa laina-aikaa (1-36kk)
- Ei korkoa, vain kuukausikulu
- Henkilökohtainen palvelu
Yritysleasing
Lähetä viesti ilmoittajalle
Lähetetään viestiä
Viestisi on lähetetty
Ilmoittaja vastaa sinulle mahdollisimman pian.
Jatkossa kaikki yksityisten ilmoittajien kanssa käymäsi keskustelut löydät
Alma Ajo -viestipalvelusta
Uusimmat artikkelit
-
Mammotion robottileikkureiden aatelistoaMAINOS19.06.2025Artikkelit
Mammotion robottileikkureiden aatelistoa
-
-
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna22.01.2025Artikkelit ja koneuutiset
Volvo FH Electric Aero – Maanteiden sähköjuna